תיאור

תיאטרון אנטון צ'כוב מביא את ההצגה "המציל" לישראל.

זה אירוע העונה, הבכורה המרעישה ברוסיה של "הקומדיה הקטלנית" של המחזאי הקנדי נורם פוסטר, שהעלה לראשונה על ידי ליאוניד טרושקין.

את התפקידים הראשיים ממלאים הקומיקאים האהובים גנאדי חזנוב ופדור דוברונרובוב.

המוסיקה המקורית להופעה נכתבה במיוחד על ידי אחד המלחינים המפורסמים ביותר, מחבר להיטים רבים, איגור קרוטוי.

"זה לא משנה כמה ימים בחיים שלך. חשוב כמה חיים בימיך "- המוטו של ההצגה" מציל ". אחרי הכל, אושר תמיד אפשרי, אך אין צורך לפחד, לא לטיוטות ולא לחיים עצמם. ואושר אינו תלוי בכוחות ובנסיבות לא ידועות, אלא בעצמנו.

5 ימים של קיץ אחד של שני חברים ותיקים. רופא השיניים בארי שיחק על ידי גנאדי חזאנוב, ותפקיד זה כאילו נכתב בשבילו. שם הדמות אינו מקרי. בארי הוא סוג של כלב סנט ברנרד שעובד כמצילים. חזאנוב מעניק במיומנות את גיבורו עם תכונות והרגלים של כלבים, כשהוא מגיע לדמיון חיצוני, הוא מצחיק בצורה מצחיקה, כיוון שאמן גדול יכול להיות מצחיק. אבל בארי, שאמור להיות המציל, מפחד מהכל. הוא מפחד ממזג אוויר קר, מים, רכילות, נשים, גיבור ח'זאנוב חושש לעשות שוב טעות גורלית: פעם הוא בגד באשתו, והפך לכלב בודד. עכשיו אפילו הצל שלו מפחיד אותו, והרי הוא היה בחור קשוח לפני כן.

לפתע, בסנטוריום בו מתגורר בארי, מופיע חברו הוותיק, השחקן לשעבר ג'וני (פדור דוברונרובוב). הוא מרשים, לבוש עם מחט ולא מאבד לב בשום פנים ואופן, הוא חי במלואו. גיבור דוברונרובובה מסתובב בסנטוריום כמו חתול מרץ, פותח רומן עם בתו בארי (דריה מקרובה), שמתאימה לו כבת, ועם אישה מבוגרת אחרת. ג'וני כל כך רגיל לזה - כל יום צריך להתמלא בחיים, בלי להתבכיין ולהביח את עצמו ואת הסובבים אותו. הוא המציל שבלעדיו בארי היה יורד לתחתית.

הנורמה של פוסטר מושווה לעתים קרובות לצ'כוב. מאחורי הדיאלוגים המפוארים, המצחיקים להפליא, שבהם חזנוב ודוברונרובוב כל כך טובים, יש משמעויות נצחיות, רבדים רבים וזרמים. הבמאי ליאוניד טרושקין בחר את השחקנים בצורה מדויקת מאוד, הדואט הזה מאזן באומץ על סף פארסה וסנטימנטליות, לא הולך לקיצוניות ומוצא צבעים לא צפויים בכל סצנה.

וידאו ותמונה

שתף