תיאור

פליקס ליבשיץ, קרון נערץ על ידי מיליוני המאה העשרים, מאוחד באהבה אינסופית למוזיקה ומסירות לקהל שלו. דמיון עמוק זה הוא שגרם לפליקס ליבשיץ ליצור תוכנית חדשה "אביב נצחי".

ולרי אובודזינסקי היה האליל הבלתי מעורער של הקהל בשנות ה -60 וה -70. שנים. אי אפשר לדמיין את השירים של דייויד טוכמנוב "העיניים האלה להפך", "השיר המזרחי", "האביב הנצחי", "העוגב מנגן" בקול אחר.

הוא נולד באודסה, שנכבש על ידי הגרמנים, בשנת 1942. כמה חודשים לאחר לידת הילד, הוריו השאירו אותו אצל קרובי משפחה והתנדבו לחזית. ולרי היה בר מזל, הם חזרו בחיים. כדי לפרנס את המשפחה נאלצו ההורים לעבוד מהבוקר עד הערב, והילד הושאר לעצמו. במהלך לימודיו בבית הספר, הוא בילה את כל זמנו הפנוי בבית התרבות ועד מהרה החל להופיע עם הרכב חובבים - שר וליווי על הקונטרבס. הוא למד את כל המנגינות לפי האוזן: אובודזינסקי לא ידע את התווים.

הוא עבד ככבאי, הכין מנעולים לרהיטים, אך המקרה הביא את ולרי בן ה -17 לצילומי הסרט הפופולרי מאוד "צ'רנומורוצ'קה", והוא הבין שהוא רוצה להיות אמן. התקליטים הראשונים של אובודזינסקי יצאו לאור באמצע שנות ה -60, ואולג לונדסטרם המפורסם הזמין אותו להיות סולן בתזמורת ג'אז. אובודזינסקי נזכר: "הגעתי ללונדסטרם מביכה, ידועה לשמצה, אבל מאוד בטוחה בעצמי וגאה. לקח הרבה זמן להיפטר מהפרובינציאליזם ומהניבים הדרומיים. במשך שנה וחצי בלונדסטרם עשיתי קפיצה ענקית. "

ואז דיסקי סולו החלו להופיע במיליוני עותקים, ועד מהרה התחיל אובודזינסקי לסייר לבדו באיסוף אצטדיונים. אבל הדרך לטלוויזיה הייתה סגורה בפני אובודזינסקי. בשנת 1970 הפך סרגיי לפין ליו"ר שידורי הטלוויזיה והרדיו הממלכתיים של ברית המועצות, שלא איפשר לזמרים יהודים להופיע על המסך. ובאופן אירוני, ולרי אובודזינסקי, שלא היה יהודי, נקלע לאיסור זה.

אי אפשר היה להשיג כרטיסים לקונצרטים שלו, הם אזלו בכמה שעות. הקהל נמשך בקול רך, נעים, עדין ושירים שהפכו ברגע ללהיטים. ולרי אובודזינסקי לא למד קול, הוא היה נאגט, שירתו הייתה נלהבת, נלהבת, מקורית. עד עכשיו, כשאנחנו זוכרים את המילים והלחן "האם יורד גשם חם, האם יורד שלג", אנו שומעים את קולו.

מעריצי הכישרון לא שכחו את הזמר האהוב עליהם - בשנת 2002 נחשף הכוכב של ולרי אובודזינסקי מול אולם הקונצרטים רוסיה בכיכר הכוכב מול אולם הקונצרטים ברוסיה.

פליקס ליבשיץ בחר במוזיקה שהכי קרובה אליו מהרפרטואר של ולרי אובודזינסקי. שירים אלה מצאו מענה בנפשו ובוודאי ישמחו את הקהל, שמחכה בקוצר רוח להמשך פרויקט השמות הגדולים.

וידאו ותמונה

שתף